Convertible straps allow for use as a messenger bag or a backpack. Complies with CPSIA, Prop 65. 4.5″ W x 12″ H x 14″ L
SKU: HMZNF-LPLLH
Item Number: 1606
Setup charge: $110.00
Packaging: Bulk
RuMe® Recycled cFold Travel Tote - Heather Grey
Price from: $21.98
Price from: $39.98
Convertible straps allow for use as a messenger bag or a backpack. Complies with CPSIA, Prop 65. 4.5″ W x 12″ H x 14″ L
| Quantity | 25+ | 50+ | 100+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $55.55 | $47.64 | $41.59 | $39.98 |
Convertible straps allow for use as a messenger bag or a backpack. Complies with CPSIA, Prop 65. 4.5″ W x 12″ H x 14″ L
SKU: HMZNF-LPLLH
Item Number: 1606
Setup charge: $110.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Screen printed, Embroidery |
|---|---|
| Product dimensions | 4.5" W x 12" H x 14" L |
| Imprint area | 4" W x 3" H on print Front Pocket Center |
| Second imprint area | 3" W x 1.5" H on embroider Front pocket center |
| Made in | CN |
| Production time | Please inquire |
| Color | Navy Blue |
| Products ships from ZIP | 01843 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.